Herbaciarka różana z trzema przegródkami

Herbaciarka została zrobiona na warsztatach artystycznych w naszej firmie. Była więc okazja zrobić krótki instruktaż wykonania. Zapraszam do dequpagowej zabawy krok po kroku.

Herbaciarka – wykonanie

Drewniane pudełko kupiłam gotowe, można dostać w sklepach z artykułami do dequpagu. Najpierw pomalowałam zewnętrzne  ścianki jasnofioletową, a może jasnojerzynową farbą akrylową. Wnetrze pomalowałam na biało.

 

Następnie zeszlifowałam nierówności i powoskowałam świecą. Bardzo lubię ten sposób na przebarwienia. Ponownie całość pomalowałam białą farbą akrylową. Kiedy pudełko wyschło, znów zeszlifowałam i powstały lekkie postarzenia lub przebarwienia jak kto woli.

 

Herbaciarka – ozdabianie

Tak przygotowane pudełko musiałam ozdobić. Wybrałam motywy kwiatowe z papieru ryżowego. Papier ryżowy jest cieniutki i należy jedną warstwą kleju od razu nanieść na pudelko, inaczej zacznie się rozrywać. Po wyschnięciu na całość naniosłam dwie warstwy lakieru bezbarwnego z połyskiem. Na mokry klej nałożyłam sznur perełek na boczną ściankę wieczka. Poczekałam aż wychnie i gotowe.

 

A już dzisiaj zapraszam na tutorial robienia ozdób choinkowych.