Poradnik bycia niegodziwym – recenzja

Poradnik bycia niegodziwym to książka Satana Asso Palabra pt.: „Wyznania skruszonego diabła czyli o sposobach kuszenia”. Czytając ją nie wiedziałam, czy się śmiać, czy płakać. Przewrotnie napisana książka dla wszystkich którzy się zajmują rozwojem osobistym lub o nim czytają. Musiałam pokusić się o recenzję, może ten poradnik przyda się co niektórym.

Poradnik bycia niegodziwym

Ta część książki opisuje co trzeba zrobić, by pielęgnować myślenie negatywne. Pytanie testowe ” Które z wymienionych poniżej sportów są bezpieczne, a które nie? – wędkarstwo, spadochroniarstwo, warcaby, golf, pchełki, pływanie, ping-pong, polowanie, rzut podkową. Wyobraźcie sobie wyniki testu 😀 
Tutaj też znajdziecie poradę, jak być zawsze i wbrew wszystkiemu pesymistą oraz poznacie 17 fundamentalnych zasad filozofii pesymizmu. Na koniec rozdziału nauczycie się co robić, by ogarniał Was ciągle lęk i jak być odpychjącym dla otoczenia.

Poradnik – ćwiczenia podsycające niegodziwość

Drugim rozdziałem książki jest „Receptariusz generalny” przeznaczony dla wszystkich, dla młodzieży i starszych. Jednak z coachingowego punktu widzenia na uwagę zasługuje zestaw ćwiczeń, które podsycają niegodziwość. Pierwsze z nich pokazują krytyka, który myśli zupełnie co innego niż to, co piszesz lub mówisz. Później ćwiczenia na pielęgnowanie swojego „JA”, ja, ja…
Oczywiście jest egzamin „Czyja to wina” i znów test na niegodziwość. Całość kończy kilka porad jak i co mówić do dziecko, by wzbudzać w nim niegodziwość, co robić, by ludzie czuli się źle i jak gnębić rodziców.

Poradnik – wyznanie końcowe

To ostatnia część, najkrótsza, bo ma zaledwie dwie strony. Kilka porad jak się rozpoznaje naprawdę dobrego człowieka.  „Tak dobrego, że wszyscy obchodzą go z daleka, uważając za osobnika niebezpiecznego, za zło publiczne….”

Z jednej strony zabawna książeczka, z drugiej obraz przeciętnego człowieka. Przytoczone przykłady, zestaw wymawianych zdań jednoznacznie pokazują ile w ludziach podszytego zła. W każdym z nas, niestety, tkwi zalążek niegodziwości i tylko od nas zależy, czy będziemy go pielęgnować czy utopimy w dobroci. Książka zasługuje na przeczytanie ku przestrodze dla tych co pędzą za swoim JA, ja,  ja….

Zapraszam do subskrypcji, wtedy zawsze będziesz na bieżąco z moimi wpisami.