Zdolni Zdalnie

Przez całe lato byłam bardzo zajęta w projekcie Zdolni Zdalnie. Projekt skierowany do pracowników pracujących zdalnie. Koordynowałam zespołem, który stworzył model radzenia sobie z problemami z jakimi spotykamy się pracując zdalnie.

Polecam go nie tylko osobom pracującym z osobami z niepełnosprawnością ale wszystkim, którzy mają problemy z asertywnością, komunikacją czy pracą w zespole. Szczegóły w zakładce aktualności, tam znajdziecie odnośnik do modelu. A co w nim znajdzieie?

Strategie adaptacyjne i check listy

Krótki poradnik, jak szybko przystosować się do nowej sytuacji. Listy pomogą Ci sprawdzić czy jesteś dobrze przygotowany do pracy zdalnej. Jest tu lista organizacyjna i zadaniowa a także lista dla pracodawcy, który chce zatrudnić osobę do pracy zdalnej.

 

Przewodnik wprowadzający do firmy

To kolejny poradnik jak odnaleźć się w nowej firmie, do kogo zwrócić się w sytuacjach problemowych. Część przeznaczona dla pracowników jak i część dla pracodawcy nawiązuje do motywacji, relacji i trudności w codziennej pracy zdalnej.

Grupy dyskusyjne

To propozycja dla prowadzących spotkania zespołowe. Kilka modułów, które można dowolnie łączyć ze sobą w zależności od przebiegu spotkania. Znajdziemy moduł wprowadzający, sprawozdawczy, podsumowujący, rozwojowy, kryzysowy i integracyjny.

 

Ćwiczenia coachingowe

Model zawiera 31 ćwiczeń coachingowych podzielonych na ćwiczenia indywidualne i grupowe. Część z nich jest ćwiczeniami wprowadzającymi, część głównymi a część zamykającymi. Obejmują takie zagadnienia jak: komunikacja, zarządzanie czasem, samoświadomość, rozwiązywanie problemów i konfliktów, radzenie sobie ze stresem, motywacja i kreatywność.

Autocoaching

To zestaw 9 scenariuszy do pracy indywidualnej w obszarze komunikacji, motywacji, asertywności i kompetencji. Poprzez wykonywanie zalecanych ćwiczeń każdy może sobie poradzić z trudnościami w tych obszarach. Scenariusze zawierają treść merytoryczną i ćwiczenia.

Ponadto znajdziemy instrukcję obsługiwania plików i informacje na temat dostosowania pracy zdalnej do ON.

Mam nadzieję, że zainteresuje Was ten model, jest za darmo i każdy może skorzystać. To 375 stron wartościowej treści stworzonych przez wspaniały zespół pod moim koordynatorstwem.