Wielkanocne zakładki do książek

Wielkanocne zakładki stały się drobnym prezentem dla klientów i znajomych. Nie mam za wiele czasu w marcu, więc poświęciłam ostatni lutowy weekend na ich przygotowanie. Może kogoś zainspiruję, są bardzo proste w wykonaniu. Zapraszam na tutorial.

Wielkanocne zakładki – przygotowanie

Do przygotowania zakładek metodą scrapbookingu potrzebne są:
– paski z brystolu (papier 300 gram) o szerokości 6 cm i długości 20 cm.
– paski z papieru do scrapbookingu (kolorowe, we wzorki, wg uznania) o szerokości 5,4 cm i dł. 19,6 cm.
– napa
– klej i sznureczek

Najpierw przycinamy bristol do odpowiednich wymiarów, następnie przycinamy papier kolorowy i naklejamy go na białą bazę po środku. 

Następnie ołówkiem zaznaczamy na odwrocie po obu stronach odległość na długość 3 cm i szerokość po 1,5 cm od brzegu. Po czym obcianamy brzegi przez co tworzy nam się trapezowa góra zakładki. 

Po środku robimy dziurkę i wbijamy napę, wtedy nasz sznurek nie będzie psuł brzegów dziurki.

Wielkanocne zakładki – ozdabianie

Kiedy mamy już gotowy kształt zakładki przystępujemy do ozdabiania. Ponieważ jest to wielkanocna zakładka, ozdoby są w wielkanocnym klimacie. Ja wykorzystałam wykrojniki, ale możecie wyciąć ozdoby z gotowych papierów. Wymyśliłam motyw królika na łące, a że tęsknię za wiosną na zakładce znalazły się też motyle w różnych kolorach. 

Najpierw przykleiłam królika w kolorze czerwonym, ładnie kontrastował z żółtym tłem zakładki. Oczywiście z kryształku nakleiłam mu oczko, co ładnie odbijało z daleka. Królik był przyklejony trochę wyżej, tak, że mogłam przy samym dole dolepić zieloną trawkę. Żeby trochę wypełnić górę zakładki, przylepiłam po dwa motylki, jeden większy niżej i mniejszy wyżej. Miało to na celu oddanie perspektywy.

Kiedy zakładka była już prawie gotowa, przywiązałam podwójnie sznureczek. Żeby uzyskać  frędzelki, przecięłam go u góry po zawiązaniu. 

I tak powstała prosta zakładka. Mam nadzieję, że spodoba się obdarowanym i chętnie włożą ją do swoich czytanych książek. A Wam jak się podoba?

Już niedługo zapraszam na kolejny tutorial, będzie to prezent dla Gosi. Jeżeli chcesz być na bieżąco, to zapraszm do subskrypcji.