Wielkanocne jaja – kolory a życzenia

Jaja wielkanocne, zwane pisankami, to już tradycyjny, mój własnoręczny podarunek dla bliskich mi osób. Pewnie wielu z Was takowe jaja wielkanocne zdobi własnoręcznie i maluje na różne kolory, a potem obdarowuje nimi innych. A czy wiecie co oznaczają poszczególne kolory? Warto wiedzieć, zanim kogoś obdarujecie, jakie życzenia niosą za sobą kolory jajek.

W tym roku dla każdego pomalowałam jaja z określonymi życzeniami na kolejny rok.

MAŁGORZATA

Gosia dostała jajo wielkanocne zielone – jest symbolem pomyślności finansowej. I właśnie finansów jej życzę najbardziej. Gosia zaczyna nową pracę i ma plany związane z otwarciem firmy. Wiem, że środki finansowe są jej niezbędne i mile widziane.

HANNA

Hania dostała jajo wielkanocne żółte – oznacza życie duchowe. Hania, co prawda takie duchowe życie ma, ale życzę jej, by nadal takie miała, mimo przeciwności losu jakie ją spotykają w życiu codziennym.

ANDRZEJ

Mężowi dałam jajo złote – nie trudno się domyśleć,  że jest symbolem bogactwa i honoru. Nie żebym nie myślała równocześnie o swoim bogactwie, postanowiłam, że więc jajo złote zostaje w domu. Niech bogactwo zagości w naszym domu na kolejny rok i jeszcze dłużej.

DOROTA I EWA

Dorotka i Ewa dostały jaja wielkanocne niebieskie – to życzenie zdrowia. Mam nadzieję, że w kolejnym roku Dorocie migreny nie będą tak doskwierać i wnet wszystkie dolegliwości przeminą raz na zawsze. Wtedy energia jaką Dorota sobą emanuje rozpłynie się wśród nas. Ewie zdrowie też bardzo potrzebne, bo właśnie zaczęła nową pracę. Szkoda by było, żeby choroba znów ją zmogła.

SYLWIA

Sylwia dostała jajo wielkanocne czerwone – oznaczające miłość i zwycięstwo, bo właśnie tego jej życzę. Wielkiej miłości w życiu osobistym i wielkiego zwycięstwa zawodowego. 

 

AGNIESZKA

Fioletowe jajo wielkanocne w tym roku przypadło Agnieszce – oznacza bowiem moc i siłę, a tego jej potrzeba na najbliższe miesiące, by trwała w swoich dążeniach i celach. Niech moc będzie z Tobą Agnieszko.

 

Jajek zrobiłam więcej, życzeń złożyłam dużo a może jeszcze więcej. Teraz poczekam, żeby zobaczyć jak się spełniają.

ZDROWYCH, RADOSNYCH ŚWIĄT ŻYCZĘ WAM MOIM BLOGOWYM CZYTELNIKOM, JEDNYM ŻYCZĘ ZDROWIA, DRUGIM BOGACTWA, A INNYM MIŁOŚCI.