Warsztaty z Rozwijalni mózgu to moja autorska propozycja szkoleniowa. Już trwają zapisy na kolejną edycję. Dzisiaj kilka słów na temat tego jak one wyglądają i co nam one dają.
W dzisiejszych czasach ludzie kreatywni są bardzo poszukiwani, większość z nas twierdzi, że takimi są. Jednak kreatywność to tylko jeden z obszarów naszego mózgu, który wpływa na nasze życie. Żeby być sprawnym i sprostać ciagle zmieniającym się warunkom życia należy zadbać o wszystkie obszary mózgu. Nie wystarczy skupić się na jednym ćwiczeniu, żeby zachować sprawność. Sama nauka języków, czy rozwiązywanie krzyżówek na dłuższą metę staje się dla naszego mózgu nawykiem. Dlatego proponuję regularne warsztaty.
Jakie obszary mózgu ćwiczymy na warszatatach?
Warsztaty sa rozbudowane, ćwiczymy przede wszystkim umiejętność koncentracji albo inaczej skupienia uwagi. Korzystamy tu z wielu ćwiczeń wyszukiwawczych i obrazkowych. Z jednej strony wydaje się proste, jednak w połączeniu z innym obszarem mózgu staje się to dość trudne. Najczęściej te ćwiczenia łączę z kolejnym obszarem umysłu – wiedzą. Okazuje się, że z wiekiem nasza wiedza jest bardzo zawężona do obszarów wiodących naszej inteligencji wielorakich. Na wrasztatach poznajemy dziedziny nam obce, z którymi mamy mało doczynienia. Pobudzamy ciekawość do poznawania znaczenia słów z którymi nigdy się nie spotkaliśmy. Kiedy mamy już doczynienia z wiedzą, przy jej zasobach zaczynamy ćwiczyć inteligencję. Wykorzystanie wiedzy w rożnych sytuacjach okazuje się też trudne. Zadania z myślenia sprawiają uczestnikom wiele trudności. I w ten sposób ćwiczymy kreatywność. Korzystamy z ćwiczeń oparcowanych przez wielu sławnych ludzi, takich jak: de Bono, Dilltona czy Marcela. A także Schmita czy Nęcki – przedstawicili polskich. Przy tej okazji rozwijamy język, kolejny obszar naszego mózgu, który wymaga ćwiczeń. W dzisiejszych czasach bardzo zaniedbany obszar. Na koniec dochodzimy do pamięci, która z czasem nas zawodzi. Uczymy się technik zapamiętywania krótkoterminowego, twarzy i tym podobnych.
Jak przebiegają warsztaty?
Spotykamy się dwa razy w miesiącu na dwie godziny w grupie min. 6 osób a max. 10 od pażdziernika do czerwca. Czasem ostatni miesiąc „odpracowywujemy” w kwietniu i maju. Zaczynamy od „Zestawu ćwiczeń” indywidualnych. Na początku edycji są one proste, z czasem poprzeczka trudności wzrasta. Następnie zaczynają się ćwiczenia grupowe i w parach, przeplatane też ćwiczeniami indywidualnymi.
Warsztaty odbywają się w Poznaniu, ale jeżeli zebrałaby się odpowiednia grupa poza Poznaniem, to chętnie dojadę. Wszystko kwestią porozumienia.
Czy trzeba przejść cały cykl warsztatów?
Zabawę z nami można zacząć w każdym momencie cyklu. Zestawy zawsze dopasowane są indywidualnie.
Kiedy można się zapisać na warsztaty?
W każdym momencie przyjmuję zgłoszenia. Płatności można dokonać za cały cykl lub okres kwartalny. Jednorazowe spotkania są dużo droższe i nie dają efektów. Zawsze można wejść na bloga i zaczerpnąć wiedzy teoretycznej.
Masz kolejne pytanie? – zadaj, a ja odpowiem z przyjemnością.