Sznurowana butelka ozdobna

Sznurowana butelka była zrobiona w związku z warsztatami artystycznymi w naszej firmie. Już od roku organizujemy takie warsztaty, które kiedyś odbywały się w Klubie dla uczących. Między innymi ozdabialiśmy sznurkiem butelki, które mogą stanowić opakowanie na nalewkę podarowaną w prezencie. 

Sznurowana butelka od podstaw

Potrzebne nam będą następujące materiały:

butelka z nakrętką, sznurek – szpagat biały, klej do dequpagu lub rozwodniony wikol, matyw z papieru ryżowego (np. kwiaty), lakier do dequpagu lub inny z połyskiem, kornka i kryształki do ozdoby.

Przyrządy: pistolet z klejem na gorąco, pędzle do kleju i lakieru.

Sznurowanie butelki.

Pierwszą czynnością jaką musimy zrobić przy ozdabianiu butelki to ją wyparzyć. Nawet jeżeli jest nowa, to tą czynność uważam za podstawową. Następnie końcówkę sznurka przylepiamy klejem na gorąco od dołu butelki. Sukcesywnie smarujemy klejem (wikolem) butelkę i owijamy ją sznurkiem. Musimy bardzo ściśle ją owijać, by nie było wolnych przestrzeni pomiędzy sznurkiem. Czynność tą kończymy na samej górze przy nakrętce butelki.

no images were found

 

Ozdabianie butelki

Lubię róże, więc uszykowałam sobie motyw różany do ozdobienia.  Ponieważ róża była na papierze ryżowym, lekko oderwałam ją dookoła. Przykleiłam na wikol i poczekałam aż wyschnie. Z drugiej strony zrobiłam tak samo. Kiedy butelka była sucha polakierowałam całość dwa razy lakierem z połyskiem.  Na samym końcu wzięłam koronkę i przewlekłam ją sznurkiem, po czym zawiązałam od góry na butelce. Poniżej nakrętki doczepiłam ozdobne kryształki.

no images were found

 

Myślę, że kiedy ją podaruję wypełnioną nalewką z płatków róży, to uda mi się zrobić podwójną przyjemność. Sama bym się cieszyła dostając taki prezent. Zapraszam do korzystania z moich tutoriali, są proste i nie wymagają specjalnych umiejętności ani materiałów.