Szkatułka z bzem dla Iwonki

Szkatułka z bzem została zrobiona na prezent dla bardzo ważnej dla mnie osoby.  Motyw bzu uważam obok lawendy za uroczy. Szkatułka została przeznaczona na biżuterię, bo miała wypełniony środek aksamitem. A do tego zaopatrzona była w lusterko.

Szkatułka – wykonanie krok po kroku

Pudełko było wyściełane, więc należało je zabezpieczyć przed farbą. Przykleiłam więc papier w miejsce lusterka i aksamitnej wyściółki. Pomalowałam fioletową farbą drewniane elementy i potem powoskowałam świeczką. Następnie pomalowałam na biało i po wyschnięciu starłam papierem ściernym nadmiar farby.

 

Ponieważ miałam kwiaty bzu tylko na papierze a nie jak zawsze na papierze ryżowym, to musiałam je wyciąć nożyczkami. Włożyłam je do pojemnika z wodą, by trochę zmiękły. Następnie wytarłam z wody i przykleiłam na wieczko pudełka za pomocą kleju. Jak wszystko wyschło pomalowałam lakierem dwa razy.

 

Zapraszam do subskrypcji i odwiedzenia mojej artystycznej strony https://pasje.danki.pl/prace/  na której prezentuję inne moje prace. Może Wam się coś spodoba, to zapraszam do sklepiku, wiele prac mam od ręki. Jeżeli już czegoś nie ma, to mogę zrobić w kilka dni.