Kieliszek na Walentynki

Kieliszek na Walentynki jaki dzisiaj przedstawiam zrobiłam w zeszłym roku dla mojego męża. Dzisiaj, kiedy piszę ten post, pali się w nim świeczka i swoim blaskiem umila nam wieczór. Kiedy wpis się ukaże macie jeszcze kilka dni, żeby zrobić taki prezent swojej Walentynce. Zapraszam więc na krok po kroku do zrobienia takiego kieliszka.

Kieliszek Walentynkowy 

Niezbędne artykuły to: kieliszek do wina, różowy papier ryżowy, wzory na ryżowym papierze, klej do dequpage, lakier i ozdoby, np. brokat, kryształki, perełki.

Na początek papier ryżowy strzępimy na małe kawałeczki i przy pomocy kleju oblepiamy trzema warstwami kieliszek.  Żeby dość szybko nałożyć kolejne warstwy wykorzystałam suszarkę do włosów. Następnie przyklejamy wzór jakim chcemy ozdobić kieliszek, w tym wypadku były to serca. Ponownie dobrze wysuszamy i nakładamy pierwszą warstwę lakieru. Przystrajamy brokatem, cekinami lub innymi ozdobami i ponownie lakierujemy. Po wyschnięciu wystarczy włożyć świeczkę długopalącą i gotowe.

 

Dzisiaj krótki opis, ale też praca nie wymaga wielkiego pocenia. Takie świecznikowe kieliszki wykonuję na prezent z różnej okazji. W domu wieczorkiem też prezentują się bardzo ładnie. Mam nadzieję, że zainspirowałam Was Walentynkowo. My z mężem, mimo swojego wieku i stażu zawsze robimy sobie prezenty walentynkowe. Prawdę mówiąc to zawsze otrzymywałam prezenty w tym dniu, bo kiedyś był to tylko mój dzień urodzin. 

Już dzisiaj zapraszam na tutorial z robienia mini albumu techniką scrapbookingu, będę go przygotowywać na odbywających się w mojej pracowni 12 lutego warsztatach.

Jeżeli chcesz być na bieżąco z moimi wpisami czy tutorialami, zapraszam do subskrypcji.